Перереєстрація підприємств, фірм в Києві

Перереєстрація підприємства – комплекс юридичних дій, необхідних для зміни будь-яких даних юридичної особи. У будь-якій фірмі може знадобитися зміна виду діяльності, адреси, статутного фонду і багатьох інших відомостей. Наприклад, може знадобитися перереєстрація статуту ТОВ, зміна керівника або юридичної адреси – такі дії називають перереєстрацією.

Порядок перереєстрації статуту, як і всі інші дії, регламентовані законодавством. Для їх правильного проведення необхідно пам'ятати ряд нюансів.

Загальні відомості про процедуру

Перереєстрація підприємства – це внесення нових даних до державного реєстру (ЄДР). Залежно від проведених дій, може знадобитися перереєстрація статуту з метою зазначення нових відомостей.

Можливі ситуації

Розберемо найчастіші випадки перереєстрації підприємства, коли власнику фірми необхідно змінити інформаційні дані. Слід звертати увагу на дотримання послідовності дій, детально готувати документацію, щоб уникнути відмов або проблем у майбутньому.

1. Зміна керівника

Щоб змінити директора ТОВ, необхідно виконати наступні процедури:

  • організувати загальні збори учасників юридичної особи з винесенням відповідного рішення;
  • зареєструвати нового керівника в ЄДР.

Процедура відбувається досить просто: необхідно відобразити у протоколі загальних зборів факт такої зміни і призначити уповноважену особу, яка буде представляти інтереси ТОВ у державного реєстратора.

2. Зміна адреси

Зміна юридичної адреси ТОВ – ще одна процедура з перереєстрації фірм, яка вимагає зазначення нової адреси безпосередньо у статуті підприємства. Виняток – юридична особа діє на підставі модельного статуту, і видавати його у новій редакції не потрібно. Рішення про зміну юридичної адреси приймають засновники компанії.

Для перереєстрації підприємства через зміну юридичної адреси на підставі модельного статуту реєстратору надається реєстраційна заява за підписом заявника. Документи може подати уповноважена довіреністю особа. Слід пам'ятати: сучасна електронна система обміну даними не вимагає спеціального звернення до податкового органу – інформація надходить автоматично.

3. Зміна видів діяльності

Щоб змінити КВЕД, перереєстрацію компанії здійснюють на підставі рішення засновників. Процедура аналогічна попередній, і для цього використовується реєстраційна картка. Однак слід бути уважним: потрібний вид діяльності повинен бути вказаний у статуті підприємства, інакше доведеться здійснювати перереєстрацію фірми разом із установчими документами. Сучасні компанії вказують у статуті всі види діяльності з класифікатора. Однак перевірити їх відповідність не буде зайвим.

4. Зміна найменування

Перереєстрація компанії може виглядати як зміна найменування ТОВ. На практиці таку процедуру здійснюють не дуже часто, як правило, у порядку ребрендингу. Тоді потрібно буде перереєструвати статут і замінити існуючі правовстановлюючі документи.

Процедура відбувається у декілька етапів:

  1. Прийняття рішення на загальних зборах учасників.
  2. Затвердження нової редакції статуту.
  3. Підписання статуту у нотаріуса.
  4. Реєстрація змін в ЄДР.

Рішення на загальних зборах оформлюється протоколом, в якому затверджується нова назва і нова редакція статуту. Державному реєстратору подається заява про реєстрацію змін за підписом директора або ж представника підприємства. Через 3 дні можна буде отримати нові документи у фіскальних та інших державних органах: інформація про зміну найменування потрапляє до них автоматично.

5. Зміна одного або декількох засновників компанії

У процедурі перереєстрації ТОВ найбільш трудомісткою і відповідальною процедурою вважається зміна учасника товариства. Допущені помилки часто призводять до затяжних судових спорів. Якщо перереєстрація юридичної особи передбачає зміну складу засновників, слід бути особливо уважними. Послідовність дій така:

  1. Організація загальних зборів учасників.
  2. Затвердження питання про заміну (вихід).
  3. Укладення угоди про відчуження (або розподіл) частки власника, який виходить зі складу.
  4. Затвердження статуту у новій редакції і його підписання.
  5. Реєстрація нових даних в ЄДР.

Всі рішення загальних зборів оформлюються протоколом. Порядок перереєстрації ТОВ через зміну учасників передбачає складання документу про відчуження (перереєстрацію) його частки. У разі відчуження – оформлюється двостороннім договором і актом. Державному реєстратору необхідно надати протокол, акт, нову редакцію статуту і заяву про державну реєстрацію змін.

6. Інші процедури

Будь-яка перереєстрація ТОВ передбачає внесення змін до ЄДР. Для документального підтвердження власник компанії (уповноважена особа) отримує виписку з єдиного державного реєстру. Виписка може знадобитися при укладанні угод з контрагентами.

Аналогом виписки, яку отримують при проведенні перереєстрації господарських організацій, є витяг. Даний документ містить більш детальні відомості про компанію: отримати його може будь-яка особа, сплативши відповідний збір (витяг – тільки уповноважена компанією особа). Вартість витягу з єдиного державного реєстру становить 0,05 мінімальної заробітної плати на момент запиту.

Перереєстрація підприємств – досить складна процедура, що вимагає особливої уваги до документальної складової. Якщо ви не впевнені у власних силах і правильності дій, краще звернутися до фахівців, які швидко і правильно виконають роботу.