посвідка на тимчасове проживання

Для можливості реалізації і захисту своїх прав, запобігання негативних наслідків, пов'язаних з нелегальним перебуванням на території України, іноземцю необхідно отримати дозвіл від державних міграційних органів. Таким дозвільним документом є тимчасова посвідка на проживання в Україні.

Дозвіл на проживання у країні і умови його отримання

Правовими актами України передбачена можливість перебування на території країни іноземних громадян у період, достатній для будь-якого виду туризму, проведення культурних, наукових і спортивних заходів. Однак у житті можуть виникнути обставини, коли необхідність тимчасового проживання перевищує встановлені терміни.

Посвідка на тимчасове проживання видається на термін від 1 до 3 років (в залежності від підстав) з можливістю продовження її дії необмежену кількість разів.

Перебуваючи в нелегальному статусі, у іноземця можуть виникнути труднощі з офіційним працевлаштуванням, банківським обслуговуванням і здійсненням іншої законної діяльності. Процедура легалізації передбачає збір необхідних документів і подачу їх до державного органу, уповноваженого видавати дозволи на тимчасове проживання в Україні.

Перелік причин, на підставі яких можна оформити дозвільний документ:

 1. Сімейні обставини – наприклад, возз'єднання родини, у тому числі, якщо сім'я утворилася під час перебування іноземця у країні.
 2. Трудові відносини, пов'язані з отриманням дозволу на роботу або підписанням контракту.
 3. Отримання освітніх послуг.
 4. Підприємництво і інвестиційна діяльність.
 5. Реалізація культурних, релігійних, волонтерських і інших програм.

Даний перелік підстав не є вичерпним.

За необхідності тривалого знаходження іноземного громадянина у країні і визнання уповноваженими органами такої підстави обґрунтованою, підтвердженою документально, отримання посвідки в Україні також цілком можливо.

З метою запобігання помилок і наступних відмов в отриманні посвідки на проживання найкращим варіантом буде звернення до юристів, які надають послуги з оформлення такого бланку.

Слід враховувати, що за останні кілька років Україна вийшла з деяких міжнародних угод, які передбачають спрощену процедуру оформлення дозволів на тимчасове проживання.

Для чого необхідно отримати дозвіл на проживання

При отриманні дозволу на проживання особа отримує всі права, передбачені для громадян країни. Виняток – спеціальні права, властиві тільки громадянам (виборче право, можливість займатися державною діяльністю). Також можливі деякі обмеження, передбачені законом, наприклад, придбання у власність земель сільськогосподарського призначення.

До можливостей, якими можуть користуватися легалізовані іноземні громадяни, відносяться права на:

 • офіційне працевлаштування;
 • запрошення для в'їзду до країни родичів;
 • ввезення особистого транспортного засобу без податків, пов'язаних з митними платежами;
 • банківське обслуговування;
 • медичне обслуговування;
 • можливість здійснювати операції з купівлі, продажу, оренди та інші;
 • отримання громадянства;
 • вільний в'їзд-виїзд з території країни без формальностей;
 • підприємницьку діяльність у будь-якій формі, яка дозволена.

У разі не оформлення дозволу на проживання особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності. На іноземця можуть накласти штрафні санкції, а також примусово видворити з країни із забороною на в'їзд в Україну на певний термін.

Що потрібно для оформлення тимчасового дозволу на проживання

Для отримання посвідки в Україні при зверненні до Державної міграційної служби необхідно надати пакет документації. Основний документ – бланк, що підтверджує підставу для тимчасового проживання. Підтвердженням підстави для отримання посвідки є:

 1. Дозвіл на використання праці іноземних громадян, отриманий роботодавцем, і зобов'язання повідомити про припинення відносин трудового характеру з іноземцем.
 2. Трудовий договір або контракт – якщо дозвіл на роботу в Україні не потрібен.
 3. Представлення релігійної, громадської недержавної організації, фінансової та інших підприємницьких структур, зареєстрованих або акредитованих в Україні (одночасно подаються копії реєстраційних документів, узгодження з державними органами, які здійснили реєстрацію).
 4. Представлення виконавчих органів, що реалізують державну політику в культурній, спортивній, науковій, інформаційній, волонтерській діяльності, міжнародних програмах, у тому числі, пов'язаних з технічною допомогою.
 5. Документи, що підтверджують інвестиційну діяльність (копії установчих документів юридичної особи, із зазначенням суми внесеної іноземним громадянином частки до статутного фонду – не менше 100000 євро за офіційним валютним курсом; копія вантажної митної декларації на рухоме майно, передане в якості такого вкладу на ту ж суму). Із документами подається письмове зобов'язання повідомити орган виконавчої влади про вихід іноземної особи зі складу засновників.
 6. Документ, що підтверджує факт навчання, і зобов'язання керівництва навчального закладу повідомити про припинення надання освітніх послуг.
 7. Свідоцтво про шлюб, або свідоцтво про народження – підтверджує, що одним з подружжя, батьків або дітей є громадянин України. У разі якщо документи видані за кордоном, необхідна їх офіційна легалізація. Близькими родичами також вважаються особи, які є такими відповідно до закону держави іноземного громадянина. Для підтвердження факту близької спорідненості потрібно надати докази про наявність відповідних норм. Легалізувати їх можна через консульські установи або за допомогою передбачених міжнародними договорами процедурами.

Якщо у документах містяться помилки, неточності, державний орган може повернути їх заявнику. Час буде упущений, а іноземець буде перебувати на території країни нелегально. Щоб уникнути такого розвитку подій, пропонуємо звертатися до юристів.

Юристи на професійному рівні проаналізують конкретну ситуацію, допоможуть визначитися з перспективами позитивного вирішення питання про те, як отримати тимчасову посвідку на проживання в Україні. Законом дозволено представництво заявника за дорученням при подачі документів до міграційної служби. При зверненні до компанії заявник може підписати договір на отримання юридичних послуг та довіреність на представлення його інтересів у державних органах.

Співробітник компанії, що представляє інтереси іноземного громадянина для оформлення тимчасової посвідки на проживання, допоможе в отриманні документів, яких не вистачає, складе заяву, сплатить необхідні платежі і спрямує документи до Державної міграційної служби.

Перевага звернення до наших юристів – наявність досвіду у позитивному вирішенні питань, пов'язаних з міграційним законодавством, а також оперативне отримання посвідки на проживання для іноземця.