Реєстрація філії

Відкриття філії в іншому місті розкриває для компанії нові перспективи, дає можливість підвищити статус свого підприємства, розширити межі бізнесу і знайти нових партнерів. Саме тому для будь-якої юридичної особи важливо, щоб реєстрація філії ТОВ була проведена згідно з нормами чинного законодавства.

Ознайомившись зі статтею, ви дізнаєтеся, як відкрити філію товариства в іншому місті юридично правильно і законно. Також зможете прийняти рішення, що для вас краще: пройти всі етапи складного шляху самостійно, або доручити створення філії компанії професіоналам. В останньому випадку у вас з'явиться можливість зайнятися у цей час більш важливими справами.

Перш ніж ініціювати процедуру відкриття філії, необхідно визначитися: які функції буде виконувати новий підрозділ. Українське законодавство у цьому питанні дає чіткі роз'яснення:

 1. Якщо в іншому місті необхідна дочірня фірма, яка буде повноцінно здійснювати всі або частину господарських, підприємницьких функцій головного підприємства, то потрібно відкрити філію ТОВ.
 2. Якщо повноваження підрозділу будуть обмежуватися тільки представленням інтересів організації, необхідно створювати її представництво.

Незалежно від того, вирішили ви відкрити філію або представництво, процедури їх реєстрації ідентичні. Основна реєстрація філії ТОВ здійснюється за місцем розташування головного офісу. Однак деякі процедури необхідно здійснити у місті, де відкривається підрозділ компанії.

Реєстрація філії підприємства у соціальних фондах та податкових органах відбувається за місцем його відкриття. Філія не є юридичною особою. Підрозділ може діяти тільки в рамках повноважень, якими його наділила головна організація і на підставі затверджених нею положень. Усю відповідальність за господарську діяльність підрозділу несе компанія, яка його утворила.

Керівник філії призначається і підпорядковується юридичній особі (основній компанії) і діє на підставі виданої нею довіреності. Якщо діяльність підприємства підпадає під ліцензування, то для реєстрації філії ТОВ окрема ліцензія не потрібна.

Етапи відкриття філії в іншому місті

 1. Відкриття дочірньої організації відбувається в кілька етапів:
 2. Керівництво компанії приймає рішення про створення філії (складається у письмовому вигляді).
 3. Визначається директор підрозділу, обирається система оподаткування, вид діяльності за КВЕД, затверджується юридична адреса.
 4. Розробляється положення, на підставі якого буде діяти представництво.
 5. Складається довіреність на керівника філії.
 6. Для створення філії підприємств будуть потрібні також копії статуту, виписки ЄДР.
 7. Всі документи подаються державному реєстратору.

Якщо ви не готові витрачати час і сили на відкриття філії ТОВ, кваліфіковані юристи зможуть надати вам всебічну допомогу: візьмуть на себе всю рутинну роботу з реєстрації філії підприємства.

Переваги роботи з професіоналами очевидні:

 1. Вам не доведеться ламати голову над розробкою положення про філію. Юристи самостійно сформулюють всі його пункти на підставі зазначених вами даних, а також складуть інші, необхідні для реєстрації, документи.
 2. Ви можете не витрачати свій час на відвідування різних інстанцій. Фахівці зможуть представити ваші інтереси в усіх державних органах у процесі відкриття філії в іншому місті.
 3. У державного реєстратора не знайдеться жодної причини, з якої він може відмовити вам у реєстрації. Довіряючи відкриття філії юристам, ви отримуєте гарантію в правильності складання ними документів, без допущення помилок і неточностей.
 4. Вам доведеться всього 2 рази відвідати нашу компанію: принести необхідні документи, а через кілька днів забрати повний пакет документації після успішно пройденої реєстрації філії.

Реєстрація філій ТОВ пройде для вас максимально швидко і непомітно.