Реєстрація громадської організації

Багатьох цікавить питання: як зареєструвати громадську організацію в Україні, і що для цього потрібно. Ми докладно розповімо про порядок створення громадської організації та приділимо увагу важливим нюансам процедури.

Порядок дій із проведення реєстрації

Перед тим як створити громадську організацію (ГО), необхідно визначити її статус. В залежності від напрямку діяльності ГО, організація може мати або не мати статус юридичної особи.

Якщо ви вирішили створити громадську організацію, визначилися з її статусом, вам необхідно підготувати наступні документи:

  • статут ГО;
  • заяву про реєстрацію;
  • рішення про створення ГО;
  • інформацію про засновників організації (ПІБ, місце проживання, ІПН і т.і.);
  • інформацію про представника ГО;
  • документ, що підтверджує місцезнаходження ГО.

Перед тим як зареєструвати громадську організацію (Україна), необхідно оформити відповідне рішення (як при створенні будь-якої фірми). У рішенні зазначаються всі важливі дані ГО: мета створення, напрямки діяльності, порядок прийняття рішень, керівний склад тощо.

Для створення громадської організації (Україна) не потрібно оплачувати реєстраційні збори.

Кінцевий етап процедури – отримання свідоцтва про реєстрацію ГО заявником.

Нюанси здійснення процедури

Перед тим як створити громадську організацію в Україні, слід пам'ятати: ГО зі статусом юридичної особи не є підприємницькою організацією. Тому її метою не може бути отримання будь-якого прибутку.

Звертаємо увагу: ГО можна створювати тільки при наявності мінімум 2-х засновників. Обов'язкова умова – наявність громадянства України, вік старше 18 років. Участь юридичних осіб у складі ГО не допускається, за винятком випадків реєстрації громадських спілок.

Найчастіше громадська організація має власну символіку, яка:

  • не повинна повторювати державні символи, символи інших організацій;
  • в обов'язковому порядку повинна бути зареєстрована в ЄДР.

Звертайтеся до професіоналів

Зі статті ви дізналися, як зареєструвати громадську організацію, про ймовірні труднощі, з якими можна зіткнутися. Навіть формальна помилка може спричинити відмову у проведенні державної реєстрації ГО та, разом із тим, втрату часу і коштів. Радимо звертатися до професійних юристів, які зможуть виконати усі передбачені законом процедури юридично правильно.