Реєстрація благодійного фонду

Якщо ви поставили перед собою благородну мету – безоплатно надавати допомогу тим, хто цього потребує, то для її реалізації потрібно утворити благодійний фонд в Україні. Яким чином реалізувати свій намір в рамках конкретного проекту та як зареєструвати фонд благодійності, дізнавайтеся далі.

Ми зібрали інформацію, ознайомившись з якою, Ви зрозумієте, як створити свій фонд. Якщо залишаться якісь питання, юрист нашої компанії детально пояснить, як створити благодійний фонд, а також допоможуть реалізувати ваші наміри, взяв на себе документальне оформлення проекту.

Форми благодійних організацій

Благодійні організації згідно українського законодавства можуть бути трьох видів. Тому перш, ніж вирішити, як створювати благодійний фонд в Україні, необхідно визначитися з її формою:

  • Благодійне товариство – організація, яка має мінімум двох засновників та дії на підставі статута.
  • Благодійна установа – організація, яка утворена за рахунок коштів засновників та діє на підставі засновницького акту.
  • Благодійний фонд – організація, у створенні якої бере участь один або більше засновників та яка діє на підставу статуту, активи якої формуються за рахунок будь-яких внесків та пожертв.

Особи, які можуть виступати засновниками

Утворити благодійний фонд можуть як громадяни України (юридичні та фізичні особи), так і іноземні компанії. У склад організації, окрім засновників, можуть входити інші учасники.

Однак необхідно враховувати, що утворити фонд для благодійної діяльності не можуть державні організації та органі територіального управління.

Порядок утворення

Утворення фонду починається з:

  • зібрання засновників, на якому приймається рішення про утворення;
  • розробки і затвердження статуті та інших документів;
  • створення органів управління організацією.

Відповідно до чинного законодавства до статуту фонду обов’язково вносяться наступні відомості:

  1. Назва організації. Необхідно вигадати унікальну назву, яка раніше не зустрічалася. Інакше зареєструвати благодійний фонд не вдасться.
  2. Мета створення та напрямок діяльності.
  3. Склад і порядок утворення (виборів або призначення) органів управління фонду, їх повноваження, процедуру прийняття ними рішень. Також необхідно включити положення про процедуру призупинення та повного припинення повноважень управлінських органів.
  4. В якому порядку повинні вноситися зміни в установчі документи.
  5. Джерела, із яких формуються активи організації, як ведеться звітність та контролюється діяльність фонду.
  6. Підстави і процедура припинення діяльності фонду, і як в цьому разі розподіляються її активи.

Процес створення благодійного фонду завершується його реєстрацією, яка проводиться державним реєстратором по місцю відкриття організації.

Для цього в реєструючий орган подаються наступні документи:

  1. Протокол установчих зборів з рішення про відкриття фонду.
  2. Заява.
  3. Установчі документі організації.
  4. Документи, підтверджуючі особу засновників.

Якщо благодійний фонд в Україні створюється іноземною компанією, додатково подається документ (переведений на державну мову), який підтверджує її реєстрацію в державі її місцезнахождення.

Далі потрібно отримати довідку з податкового органу про неприбутковість організації, органів статистики, поставити її на облік у Пенсійному фонді та зробити печатку.

Юридична допомога у створенні благодійного фонду

Отримати більш детальну інформацію щодо утворення фонду можна у спеціалістів нашої компанії. Кваліфіковані юристи підкажуть, як правильно складати документи та як зареєструвати благодійну організацію відповідно до останніх змін законодавства.

Наші юристи допоможуть у відкритті благодійного фонду на будь-якому з етапів. Ми розробимо статус організації та підготуємо інші документи, направимо їх в компетентні інстанції та зареєструємо благодійний фонд без вашої участі.

Ви отримаєте повний пакет реєстраційних документів, відкритий банківський рахунок і печатку благодійної організації, після чого зможете невідкладно приступити до реалізації своїх благородних намірів.