Зміна засновника

Зміна засновників товариства – це достатньо істотна процедура в аспекті подальшої роботи суб’єкта господарювання, яка може потягнути за собою багато реформ у бізнесі. Враховуючи той факт, що зміна засновника в Україні є поширеною практикою, спостерігається не абиякий інтерес до цієї процедури.

Ми розповімо, як змінити засновників ТОВ та попередити виникнення типових проблем.

Зміна засновників ТОВ – що для цього потрібно?

У першу чергу необхідно, щоб власник компанії прийняв відповідне рішення, адже при зміні складу засновників ТОВ без нього неможливо виконати необхідні реєстраційні дії. Рішення оформлюється протоколом, в якому детально розкриваються причини і порядок переходу частин в статутному капіталі до нових учасників.

Помилки, допущені при складанні протоколу, можуть призвести до визнання всієї процедури зміни недійсною.

Плануючи зміну складу засновників, необхідно також визначитися з характером передачі частки у статутному капіталі. Це може бути дарування, продаж або звичайний вихід із залишенням частки товариству. Як поступати в цьому разі – вирішує кожен для себе. Але при прийнятті рішення необхідно додержуватися правил українського законодавства.

Щоб без проблем змінити засновника ТОВ, необхідно додержуватися правил реєстрації даної процедури. Про те, як змінити засновника в ТОВ та зареєструвати ці зміни, далі.

Реєстрація засновників

Зміна засновника ТОВ в Україні повинна бути обов’язково зареєстрована, тому необхідно підготувати документи у відповідності до діючого українського законодавства.

Якщо внесення змін до складу засновників відбувається на підставі продажу чи дарування частки в статутному капіталі – необхідно підготувати відповідній договір.

Якщо процедура зміни засновників в ТОВ відбувається з інших причин, наприклад, на підставі виходу одного або декількох засновників, потрібен акт прийому-передачі.

Дотримуватися цих формальностей дуже важливо. Кожен етап у процесі зміни засновників в ТОВ повинен детально відображатися у протоколі. Найменша неточність при його складанні може обернутися недійсністю зміни засновників в ТОВ.

Важливі нюанси

Недієздатність особи, яка бере участь у зміні засновників, може суттєво вплинути на суть процедури. Тому краще перевірити такі моменти перед її початком. Рішення єдиного засновника ТОВ є виключним, тобто не може бути оскаржене ніким, за виключенням вищезгаданого випадку.

Переважна доля спорів при зміні засновників фірми відноситься до проблем із перерозподілом часток статутного капіталу. Вирішення конфліктів, які виникли на цій підставі, краще доручити юристам. Вони зможуть вирішити їх найбільш вигідно для сторони, яка звернулася за допомогою, та оформити результат у належну юридичну форму.

Процедура зміни засновників в Україні строго регламентована і не допускає вільностей. Необхідність зміни засновників визначає компанія, але ініціатива повинна походити саме від одного (або декількох) учасників. Не допускається проводити зміну засновників товариства за рішенням виконавчого органу, наприклад, директора. Це стосується товариств будь-якої форми власності.

Фактично змінити засновників легко, однак юридично зафіксувати цей момент потрібно правильно. Законодавство України гарантує права як чинних власників, так і тих, хто претендує на їх місце серед учасників бізнесу. Зміною засновників в ТОВ підтверджується перехід права отримання дивідендів від однієї особи до іншої. А суми дивідендів можуть бути достатньо великими. Саме тому ми рекомендуємо звертатися до професіоналів, щоб провести процедуру зміни засновників ТОВ відповідно до закону та без конфліктів.

Найменш клопоту завдає ситуація, коли змінюється єдиний засновник в ТОВ. Як правило, процедура проводиться без продажу часток (повного). Особливих труднощів не виникає, однак на документальну складову все ж варто звернути увагу.

В окремих випадках процедура зміни засновників ТОВ в Україні потребує нотаріального засвідчення документів. Це стосується угод між фізичними особами, тобто тими, хто хоче провести зміну засновника компанії через продаж, дарування чи обмін часток в статутному капіталі.

Щоб застрахувати себе від непередбачених наслідків при зміні засновників ТОВ, рекомендуємо звертатися до послуг юристів.

Звертайтесь до професіоналів

Проведення та реєстрація зміни засновників в ТОВ – один із напрямків нашої діяльності.

Зміна засновників для нас – стандартна процедура. Вам необхідно надати лише:

  • статус підприємства;
  • інформацію про новий склад засновників.

Усе інше ми підготуємо самостійно, враховуючи договори і протоколи. Вам не потрібно турбуватися про правильність змісту документів, оскільки відповідальність за їх складання беруть на себе наші юристи.

Що входить до послуг

Щоб змінити засновника в ТОВ, Ви можете замовити послугу «під ключ» або cкористуватися окремими видами послуг. Тобто якщо у Вас є готовий протокол загальних зборів, то зміна засновника ТОВ коштуватиме дешевше, ніж при його відсутності. Вартість послуг по зміні засновників підприємства залежить від обсягу роботи.

Допомога спеціалістів – це гарантія якості угоди, а точніше – її правової прозорості. Юрист позбавить проблем, з якими можна зіткнутися, якщо намагатися змінити засновників самостійно.

У вартість послуг по зміні засновників підприємства включаються будь-які консультації по цьому питанню.

Якщо Ви бажаєте змінити своє рішення, потрібно відобразити такі зміни в документах. Ми підкажемо, як при зміні засновників вносити корективи, не виходячи при цьому за рамки правового поля. 

Враховуючи, що зміну засновників в ТОВ Україна дозволяє проводити в будь-якому форматі, ми завжди підлаштовуємося під інтереси клієнтів. Від Вас потрібні лише бажання та напрямок, в якому необхідно працювати. Не так важливо, який вид угоди буде виступати в якості підстави, зміна засновників буде проведена в законному форматі в будь-якому разі.

Оперативно та якісно

Ми завжди дотримуємося правила оперативності. Питання буде вирішене настільки швидко, наскільки це можливо. Що стосується процедури зміни засновників ТОВ, ми зможемо це зробити протягом двох-трьох робочих днів.

У наших юристів дуже багатий досвід у сфері корпоративного права. Вони легко допоможуть змінити засновників не тільки в ТОВ, але і в підприємствах інших форм.