Відновлення строку прийняття спадщини

У разі пропуску строків для прийняття майна, що заповідається, з поважної причини українським законодавством допускається відновлення терміну для прийняття і оформлення спадщини. Допомогти у цьому може адвокат, що спеціалізується на оформленні документації на спадкове майно. Юрист нашої компанії підготує необхідні документи для проведення даної процедури максимально швидко.

Чому спадковою справою повинен займатися юрист?

Пропустивши строк для прийняття спадщини, особа позбавляється права на майно, яке призначалося йому за законом від померлого родича. При цьому спадкоємець має право на відновлення строку для прийняття спадщини.

Щоб питання вирішилося на користь спадкоємця, необхідно:

  • юридично правильно скласти позов, підкріпивши його вагомими доказами;
  • обрати суд за територією обслуговування, куди буде подаватися заява;
  • ретельно продумати тактику поведінки у суді.

Співробітники нашої компанії зможуть надати кваліфіковану юридичну допомогу на кожному з даних етапів. Це заощадить ваш час і швидше призведе до бажаного результату.

Документи для відновлення терміну для прийняття спадщини

Щоб відновити пропущений шестимісячний строк у Києві, необхідно підготувати для подачі до суду такі документи:

  1. Позов про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
  2. Паспорт спадкоємця.
  3. Свідоцтво про смерть.
  4. Документи, що підтверджують родинні зв'язки.
  5. Нотаріальну відмову в прийнятті заяви.
  6. Документи, що вказують на причину пропуску.

До останніх можуть належати довідки з медичних закладів, які б підтверджували факт хвороби, документи з військових частин про проходження служби і т.д.

Чи можна обійтися без суду?

Згідно ч.2 ст.1272 ЦКУ спадкоємець може подати заяву нотаріусу, не звертаючись попередньо до суду, навіть якщо спадкоємець пропустив 6-місячний термін. Єдиний нюанс – знадобиться отримати письмову згоду від усіх фізосіб, які прийняли спадщину. Згоду можна оформити єдиним документом або представити у вигляді заяв від кожного спадкоємця окремо.

При відмові одного або декількох спадкоємців від підписання такого документа питання розподілу спадщини доведеться вирішувати у судовому порядку. Якщо ж згоду висловлять всі сторони спадкової справи, вам не доведеться доводити, що відведений законом термін був пропущений з поважної причини. Це дозволить виконати процедуру швидше, без зайвих клопотів.

Важливі моменти, які потрібно знати спадкоємцям

Спадкоємцю, який має намір клопотати перед судом про поновлення строку для прийняття спадкового майна, варто знати про наступні нюанси:

  • якщо раніше була складена відмова від прийняття спадщини, строк не підлягає відновленню;
  • якщо термін вже відновлювався, але спадщину не було своєчасно оформлено, в повторному поновленні строку суд відмовить;
  • незнання закону, необізнаність щодо існування заповіту, наявності спадщини не вважаються поважними причинами, достатніми для відновлення терміну.

Велике значення для прийняття позитивного рішення судом щодо питання про надання додаткового строку має правильно складена позовна заява. Обов'язково повинні враховуватися вимоги законодавства. Ви можете звернутися до нас по допомогу у складанні позову: адвокати компанії мають необхідну базу знань і юридичну практику у спадкових справах.