Зміна юридичної адреси фірми, організації ТОВ

Зміна адресу юридичної особи – це не просто переїзд працівників в інший офіс або внесення змін до фірмового бланку. В першу чергу під зміною юридичної адреси підприємства слід розуміти виконання цілого ряду правових та реєстраційних дій, направлених на приведення документації та діяльності фірми у відповідність.

Кваліфікована юридична допомога

Зміна юридичної адреси – відповідальний крок. Щоб уникнути проблем у майбутньому підготовка та сама реєстрація зміни повинна виконуватися грамотними та досвідченими юристами, яких можна знайти серед наших спеціалістів.

За роки надання юридичних послуг наші юристи отримали багатий досвід у сфері реєстрації зміни юридичної адреси компаній з різними формами організаційно-правової діяльності. Звісно, у переважній більшості мова йде про зміну юридичної адрес ТОВ як найбільш поширеної форми ведення бізнесу. Та якщо ви все ж таки вирішите провести процедуру зміни юридичної адреси підприємства власними силами, то орієнтовний порядок дій ми описали нижче.

Мета нашої діяльності – не просто заробити гроші, а надати дійсно якісні юридичні послуги, допомогти Вашому бізнесу як словом, так і ділом. Саме тому послуга по зміні юридичної адреси підприємства включає в себе окремі напрямки, які можуть бути надані як вибірково, так і комплексно.

Послуга зміни адресу юридичної особи умовно складається з наступних правових компонентів:

 • пошук нової адреси місцезнаходження (при необхідності);
 • професійні консультації щодо зміни адреси юридичної особи;
 • підготовка засновницької документації фірми для реєстрації зміни адреси;
 • взаємодія з державним реєстратором, отримання нових реєстраційних документів;
 • повідомлення необхідних державних органів про зміну юридичної адреси;
 • оформлення та отримання необхідних дозвільних документів із врахуванням проведених змін.

Підготовка необхідних документів

Повноцінний процес зміни юридичної адреси підприємства в рамках однієї територіальної одиниці, як правило, займає 1-2 робочі дні. Однак у випадках, коди зміна юридичної адреси передбачає постановку на облік в іншому податковому органі, потрібно трошки більше часу, що пов’язано як з територіальним фактором, так і з деякими правовими нюансами.

Для виконання будь-якої юридичної дії потрібні чітко визначені документи. Зміна юридичної адреси підприємства – не виключення. Щоб наші спеціалісти мали можливість змінити юридичний адрес вашої компанії, необхідно надати наступний пакет паперів:

 • інформацію про нову адресу компанії;
 • засновницькі документи компанії (статут).

Вказаний перелік не є вичерпним. Остаточний набір документів, необхідний для зміни юридичної адреси, визначає ряд додаткових факторів, а саме:

 • в якій організаційній формі функціонує ваша фірма;
 • чи займається вона видами діяльності, що потребують ліцензування та ін.

Збір необхідної документації – лише один з основних кроків на шляху зміни юридичної адреси підприємства. І якщо ви все ж таки збираєтесь пройти цей шлях та змінити юридичну адресу фірми самостійно, пропонуємо ознайомитися з потенційним переліком необхідних заходів на прикладі зміни адреси товариства з обмеженою відповідальність.

Зміну юридичної адреси можна розподілити на декілька ключових етапів

 • Пошук нової юридичної адреси

Щоб змінити юридичний адрес, за логікою потрібно для початку його знайти. Ним може бути як адреса власної будови, так і орендованих офісних приміщень. Реєстрація зміни юридичної адреси не потребує надання правоустановчих документів – свідоцтва про право власності, договору оренди, користування та ін. Однак щоб виключити неприємності у майбутньому, документація, яка підтверджує законність розташування фірми за новою адресою, обов’язково повинна бути.

 • Підготовка пакета документів

Рішення про зміну юридичної адреси компанії повинно бути підтверджене відповідним протоколом загальних зборів учасників ТОВ. Також потрібно підготувати нову редакцію статуту, відобразив у ньому змінений адрес товариства. Звісно, на руках повинні бути вказані вище первинні реєстраційні документи.

 • Сплата адміністративного збору

Реєстрація зміни юридичної адреси потребує сплату адміністративного збору в розмірі 560 грн.

 • Реєстраційні дії

Підготовлені документи разом з квитанціями та платіжними дорученнями про сплату збору за зміну адреси, а також заповнену реєстраційну картку слід надати державному реєстратору. Після змін даних в держреєстрі, пов’язаних зі зміною юридичної адреси, буде наданий новий витяг із реєстру, зареєстрований статут.

 • Сповіщальні дії

Про зміну юридичної адреси бажано повідомити своїх основних бізнес-партнерів та обслуговуючі банки. Також необхідно перевірити, що всі контролюючі та статистичні органи отримали інформацію про зміну юридичної адреси від реєстратора.

Розглянута схема зміни юридичної адреси для ТОВ може бути застосована до інших організаційних форм бізнеса, за виключенням окремих правових моментів, пов’язаних із засновницькою документацією, а також особливостями реєстраційного етапу зміни юр. адреси.

Реєстрація зміни юридичної адреси – процедура, яка потребує відповідальності, чіткості дії та правових знань. Ми пропонуємо вам звільнити себе від зайвої тяганини з документами та зекономити дорогоцінний час, доручивши зміну юридичної адреси Вашої фірми нашим юристам.