Приватизація ділянки землі

Приватизація ділянки землі в Києві та Київській області регулюється Земельним кодексом України та іншими нормативними актами, що визначають процедуру оформлення такого роду нерухомості у власність. Отримати землю в порядку приватизації можливо знаючи і дотримуючись основних вимог законодавства в цій сфері правовідносин, а також маючи досвід проходження процедури оформлення землі на безкоштовній основі.

Що означає приватизація землі?

Приватизація землі - процедура безоплатної передачі земельної ділянки, що перебуває у державній або комунальній власності громадянам України.

Оформлення приватизації землі проводиться на підставі ст. 116, 118, 121 Земельного кодексу України. Відповідно до закону, приватизація ділянок можлива якщо вони знаходяться:

 1. У користуванні громадянина або якщо на яких розташована нерухомість, що належить громадянину.
 2. У державній або комунальній власності і можуть бути передані у власність громадянам на безоплатній основі.

Для чого необхідно приватизувати землю?

Приватизація землі в Україні дозволяє громадянину стати повноправним власником і мати можливість не тільки користуватися землею, а й вільно володіти і розпоряджатися своєю нерухомістю, в тому числі:

 • продати, подарувати, обміняти свою ділянку;
 • розмістити на ній фермерське господарство або інше підприємство;
 • передати в спадщину;
 • здати в оренду.

Користувач неприватизованої земельної ділянки має право тільки користуватися нею і в разі змін в законодавство або інших зобов'язань може в будь-який момент втратити своє право користування.

Правові нюанси приватизації земельної ділянки

Правові нюанси оформлення пов'язані з регламентованою законом процедурою оформлення.Так порядок приватизації землі в Україні передбачає:

 1. Подання документів для отримання дозволу на розробку проекту землеустрою для виділення земельної ділянки. Документи подаються в органи місцевого самоврядування в разі приватизації землі в Києві, і в державну службу геодезії і картографії України - якщо ділянка знаходиться не в населеному пункті, а земля має цільове призначення сільськогосподарських угідь.
 2. Після отримання дозволу укладається договір із землевпорядною організацією, в штаті якої працюють сертифіковані інженери для розробки проекту.
 3. Розроблений проект підлягає погодженню в ряді інстанцій, серед них і місцеве відділення державної служби геодезії і картографії, відділ архітектури та містобудування, а також в деяких випадках органи культури і спадщини, водного, лісового господарства.
 4. Погоджений проект підлягає реєстрації в Державному земельному кадастрі.
 5. Після реєстрації, необхідно отримати рішення про виділення земельної ділянки у власність, оформити і зареєструвати право власності.

Умови приватизації землі в Києві та Київській області мають свої нюанси, пов'язані з тим, що кількість такої землі обмежена, а також те, що чимало ділянок мають специфічний правовий статус.

Послуги з приватизації землі в києві та київській області, що надаються нашою компанією

При зверненні в компанію наші фахівці після детального аналізу наданих документів проконсультують про те, як оформити приватизацію землі і роз'яснять:

 • умови приватизації земельних ділянок;
 • порядок приватизації земельних ділянок.

Допоможуть оформити і подати документи до відповідних інстанцій. Проконтролювати проходження процедури приватизації ділянки, в тому числі і реєстрацію права власності.

Для того щоб перший візит носив результативний характер, і фахівець зміг одразу ж роз'яснити якприватизувати земельну ділянку в даному конкретному випадку необхідно надати:

 1. Документ, що засвідчує особу (паспорт).
 2. Ідентифікаційний код.
 3. Правовстановлюючі документи на нерухомість (при наявності).
 4. Довідка з поземельної книги або кадастрово-шнурової про час користування ділянкою (довідку можна взяти в сільраді або в садовому товаристві).
 5. Викопіювання з генерального плану населеного пункту або схема формування території (береться або в сільраді, або в садовому кооперативі).

Порядок взаємного співробітництва з нашою юридичною фірмою передбачає не тільки консультативні послуги, а й надання всього спектру правової допомоги, пов'язаної з переходом земельної ділянки у власність заявника в порядку приватизації.

Необхідно буде підписати договір і оформити довіреність на нашого співробітника для того щоб наша компанія могла представити інтереси клієнта в усіх державних і комунальних структурах і здійснити порядок приватизації ділянки від його імені і в його інтересах. 

Звернення до фахівців заощадить час і гарантує юридично грамотний підхід до вирішення можливих проблем при реалізації права громадянина на приватизацію земельної ділянки в Києві та Київській області.