Оформлення спадщини через суд

Наша компанія вирішує найбільш складні питання з розподілу спадщини у суді: здійснює оформлення спадщини через суд для клієнтів у разі пропуску 6-місячного терміну вступу, відсутності правовстановлюючих документів або наявності в них помилок.

У статті розглянуто методи і варіанти вирішення спірних ситуацій спадкового характеру – як оформити спадщину через суд для можливості продовження терміну спадкування, при порушенні прав на отримання спадкового майна, для визнання заповіту незаконним.

Правила оформлення права на майно

Процедура одержання і розподілу власності, інших матеріальних цінностей, отриманих у спадок, визначена законами України – ЦК, законом «Про нотаріат», іншими актами та законами.

У більшості випадків спадкування майнових прав відбувається із виникненням суперечок між кількома спадкоємцями. Розподілити майно у правильних частках, позбавити права на частку у спадщині можливо через суди Києва та області.

Юридична компанія має налагоджений механізм співпраці з органами суду: вирішення будь-якого типу спірних ситуацій відбувається у стислі терміни з гарантією позитивного результату для клієнта.

Причини оформлення спадщини через суд

Серед найбільш частих причин звернення до юриста за допомогою в оформленні спадщини в судовому порядку є:

 1. Визнання заповіту недійсним.
 2. Позбавлення спадкових прав фізосіб, причетних до смерті спадкодавця.
 3. Встановлення факту невиконання зобов'язань по догляду за рідними/прийомними батьками, рідними/усиновленими дітьми.
 4. Визнання судом шлюбного союзу недійсним для позбавлення права спадкування.
 5. Усунення від права на майно за законом осіб, які ухилялися від надання матеріальної, фізичної допомоги спадкодавцеві у разі його безпорадності, отриманні інвалідності.
 6. Продовження терміну для вступу у права спадкування.
 7. Зменшення розміру обов'язкової частки, зазначеної у спадщині, шляхом підтвердження негативних обставин, відносин між спадкоємцем і спадкодавцем.
 8. Визнання держсвідоцтва про право на спадщину недійсним.
 9. Визнання права на спадкове майно та оформлення спадщини через суд.
 10. Встановлення факту спорідненості між спадкоємцем і спадкодавцем.
 11. Підтвердження факту фальсифікації документів, що послужило неправомірному успадкуванню і набуттю майнових прав.
 12. Захист прав на майно малолітніх, неповнолітніх громадян під час розподілу спадщини.

Розглянуті приклади спірних ситуацій у спадковому праві найкраще вирішуються органами суду.

Документи для оформлення, розподілу майнових прав

Для розподілу спадщини через суд, виділення частки, оформлення свідоцтва знадобиться досвідчений юрист. У нашій компанії надається комплекс послуг з оформлення спадщини через суд на підставі мінімуму документів:

 • паспорта, ІПН клієнта;
 • заповіту (у разі його складання померлим);
 • довідки про смерть спадкодавця;
 • документів, що підтверджують із ним родинний зв'язок.

Юрист компанії допоможе правильно сформулювати позовну заяву для передачі до судових органів м. Київ. За бажанням клієнта, на підставі довіреності, співробітник юридичної фірми може представити його інтереси у суді: самостійно складе позов, підготує необхідні довідки.

Відмова нотаріуса у видачі держсвідоцтва про спадкування майна

Порядок оформлення спадкової житлової, нежитлової власності передбачає подальшу видачу спеціального свідоцтва. Даний документ видається на різноманітне майно – будинок, дачу, квартиру, земельну ділянку, інше, що передбачено законодавством України.

Відсутність бланка свідоцтва не обмежує права фізособи володіти спадковим майном. Надалі його право на користування, розпорядження власністю буде обмежено до моменту отримання правовстановлюючих документів.

Для оформлення бланка спадкоємець зобов'язаний звернутися до нотаріуса з пакетом довідок на нерухомість, надати документи про смерть спадкодавця, підтвердити свою спорідненість із покійним.

При відсутності деяких даних, неможливості їх витребування в інстанціях нотаріус має право відмовити у видачі свідоцтва. Така ситуація може скластися, наприклад, із приватизованим житлом: раніше на нього видавали свідоцтво, однак в Держреєстрі прав на нерухоме майно могли його не зареєструвати.

Офіційна відмова нотаріусом оформлюється у письмовому вигляді: це є підставою для звернення до органів суду у Києві і оформлення спадщини у судовому порядку.

Розподіл спадщини у суді

Згідно зі ст. 1267, 1278 ЦКУ, при наявності декількох спадкоємців майно між ними розподіляється у рівних частках, якщо їх розміри не вказані у заповіті. Закон дозволяє власникам частки спадкового майна виділити її в натурі.

При взаємній згоді всіх спадкоємців укладається договір про виведення частки з майна при розподілі власності у разі відмови одного/декількох спадкоємців, ін. Якщо усних домовленостей досягти не вдалося, відбувається виділення частки житла, розподіл спадщини через суд.

Під час поділу і наступного виділення частини успадкованої власності позивач має право вимагати її вивід у грошовому еквіваленті. Для встановлення технічного стану, вартості об'єктів, можливості розділити житло між декількома спадкоємцями проводиться судова будівельно-технічна експертиза.

Об'єкти спільного користування не можуть бути розділені між власниками – санвузол, кухня, коридор, лоджія, балкон. Співвласник може отримати компенсацію, враховуючи його частку спадкування або користуватися житлом спільно з іншими власниками.

Поділ спадкового майна у судовому порядку здійснюється, коли у заповіті майно серед спадкоємців є нерозподіленим, а вказані тільки частки. При виявленні власності, яка не врахована у заповіті, вона також підлягає розподілу. Для розподілу спадщини через суд потрібно буде надати оригінали документів на таке майно.

З метою вирішення спірних ситуацій, пов'язаних із розподілом об'єктів успадкування між спадкоємцями, необхідно звертатися до судового органу м. Київ.

Оформити спадщину через суд в юридичній фірмі

Для отримання спадщини через суд вам достатньо звернутися до нашої компанії. Ми допоможемо у швидкому оформленні спадщини через суд при наявності відмови нотаріуса, розподілити спадщину у суді у разі суперечок між декількома спадкоємцями.