Які документи потрібні для спадщини квартири

Документи для оформлення спадщини на квартиру надаються нотаріусу при вступі у права спадкування як за законом, так і за заповітом. Повний перелік документів для оформлення спадщини на квартиру міститься в Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України. Крім цього, законодавством передбачено певні вимоги до такого роду документів.

Для чого потрібна юридична допомога?

Документи, необхідні для оформлення спадщини на квартиру, повинні відповідати вимогам законодавства. Як показує юридична практика, в Києві достатньо часто процедура вступу в спадок є витратною і важкою проблемою, і без допомоги професійного адвоката зі збору документів для оформлення спадщини не обійтися.

У нашій компанії юристи проводять консультації про те, які документи потрібні для оформлення спадщини на квартиру, а також надають повний комплекс послуг з оформлення спадкової нерухомості.

Норми права, що регулюють порядок оформлення спадщини на квартиру, постійно змінюються. Це тягне за собою ряд проблем, з якими доводиться стикатися юристам в практичній діяльності. До найбільш поширених випадків можна віднести:

 • документи для оформлення квартири у спадок не зареєстровані в державному реєстрі на власника відповідно до закону;
 • у заявника відсутні оригінали документів, що підтверджують право власності у померлого;
 • квартира не була приватизована і, відповідно, не було оформлено право власності;
 • в документах на квартиру містяться неточності, виправлення, помилки;
 • пропущені терміни для вступу у права спадкування.

Об'єктивно процедура спадкування може бути пов'язана з труднощами: наявністю декількох спадкоємців; нерухомість оформлена на двох або більше власників і частки кожного з них не визначені.

Майбутнім власникам потрібно бути готовими до вирішення спірних ситуацій у судових інстанціях. Тому професійна юридична підтримка в даному випадку є актуальною.

Сам процес оформлення досить простий: проводиться нотаріусом, який відкриває спадкову справу і здійснює всю процедуру з перереєстрації прав власності. За умови наявності всього пакета документів для оформлення спадщини на квартиру і відсутності спору між родичами процедура включає всього два візити, тривалістю не більше двох годин.

Під час першого візиту спадкоємець пише заяву про право на вступ в спадок і надає документи для оформлення квартири у спадок з відкритої спадкової справи. Через 6 місяців після смерті спадкодавця спадкоємець ще раз звертається до нотаріуса, який виписує свідоцтво про право на спадщину і переоформляє нерухомість.

Необхідні документи для звернення

Для отримання правової допомоги в нашій компанії вже при першому візиті і консультації щодо перспектив спадкової справи необхідно надати наступні документи:

 1. Паспорт або інший документ, що посвідчує особу спадкоємця.
 2. Документи, що підтверджують право особи на вступ у спадок. Якщо квартира успадковується за законом, то таким підтвердженням буде, наприклад, свідоцтво про народження або інші документи, що вказують на спорідненість між особами. Якщо спадкування здійснюється за заповітом, потрібно буде надати заповіт або його копію.
 3. Оригінали всіх документів на успадковану квартиру.

Проаналізувавши подані документи на відповідність їх вимогам закону, наші фахівці зможуть в найкоротший термін проконсультувати клієнта з питань:

 • що потрібно для оформлення спадщини на квартиру;
 • які додаткові документи для оформлення квартири у спадок необхідні в конкретному випадку;
 • перспектив вступу у спадок для заявника.

Крім консультації, адвокати нашої компанії допоможуть зібрати або оформити відсутні документи, внести зміни в існуючі, а також представити інтереси клієнта в судах та інших державних органах.

Порядок взаємного співробітництва

Щоб отримати кваліфіковану допомогу від наших співробітників в Києві, необхідно зателефонувати фахівцю компанії для уточнення часу візиту і списку необхідних документів. Під час першого візиту клієнт може розраховувати на отримання комплексної юридичної консультації зі своєї справи.

У разі потреби подальшої співпраці можливе укладання договору на надання послуг правового характеру, а також оформлення довіреності на представлення інтересів особи нашими співробітниками.

Перевагою нашої юридичної фірми є великий досвід роботи у сфері спадкового права, а також своєчасність і ефективність послуг, що пропонуються.