Приватизація гаража

Приватизація гаража в гаражному кооперативі і індивідуальної гаражної будови у Києві та Київській області – одна із найскладніших процедур у розрізі оформлення документації. Найчастіше виникає безліч проблем, із якими стикаються юристи на практиці, зважаючи на відсутність деяких даних і складністю їх витребування. Оскільки велика кількість гаражних будов не оформлена відповідно до вимог законодавства, власник не може у повній мірі розпорядитися власністю. Збір документів для оформлення гаражів, отримання свідоцтва про власність може затягнутися на тривалий час. Краще звернутися до юридичної фірми. Юристи нашої компанії з багаторічним досвідом у вирішенні таких проблем нададуть необхідний комплекс послуг з приватизації гаража.

Порядок приватизації гаража

Порядок приватизації гаража регламентований:

 • Цивільним, Земельним кодексами України;
 • ЗУ «Про приватизацію»;
 • ЗУ «Про основи містобудування»;
 • процесуальним законодавством;
 • будівельними нормами;
 • державними стандартами і правилами;
 • документацією по нормам містобудування.

Розібратися із безліччю нормативних актів досить складно. Тому велика кількість гаражів знаходиться в статусі неоформлених або не до кінця оформлених. Тривалість процедури оформлення гаража у власність залежить і від місця знаходження будівлі – в гаражно-будівельному кооперативі або вважається індивідуальною забудовою. Для оформлення гаража у власність слід з'ясувати правовий статус землі, на якій знаходиться будівля.

Існує кілька варіантів:

 1. Земельна ділянка виділена гаражно-будівельному кооперативу. При цьому документація на землю та будівлі оформлена відповідно до закону. У таких випадках, приватизація гаража в гаражному кооперативі не така проблематична, однак також має свої нюанси.
 2. Земельна ділянка використовується ГСК, однак правовстановлюючі документи відсутні або не відповідають вимогам чинного законодавства. Оформлення гаража в таких ситуаціях пов'язано з проблемами, які можна вирішити тільки при активній позиції керівництва, членів кооперативу або через судові інстанції.
 3. Приватизувати гараж необхідно на земельній ділянці, яка є приватною власністю.
 4. Індивідуальний гараж розташовується на земельній ділянці без права власності (незаконна забудова).

Розглянуті приклади передбачають особливу індивідуальну процедуру приватизації гаражів.

Правові нюанси оформлення гаража у власність

Володіючи приватизованим гаражем, власник має право повністю реалізувати передбачені законом повноваження. Даний вид майна дозволено продавати, використовувати як заставу, здавати в оренду, а також належним чином оформлений гараж можна передати у спадок. Однак для грамотного проведення процедури приватизації слід виконати ряд обов'язкових заходів.

З метою приватизації гаража у кооперативі власнику потрібно здійснити:

 • аналіз документів спільноти – перевірка дотримання законодавства;
 • оформлення правовстановлюючих документів в уповноважених органах;
 • проведення загальних зборів членів кооперативу з метою прийняття рішень, які необхідні для майбутнього власника гаража (отримання довідки про членство, сплату внесків);
 • звернення до суду – у разі бездіяльності керівництва кооперативу, проблем з місцевими органами влади при приватизації гаража в гаражному кооперативі.

Оформлення гаража індивідуальної забудови може бути пов'язано з труднощами легалізації збудованої споруди та виділення під неї землі. Найчастіше проблеми виникають через відсутність документації на гараж, розбіжності встановленого цільового призначення землі та реального її використання, відмова місцевої влади у видачі дозволу на приватизацію земельної ділянки під гараж.

Вирішити вищевказані труднощі можна через суд, подавши відповідну заяву. Юристи нашої компанії нададуть комплексну правову допомогу на будь-якій стадії оформлення права власності на гараж.

Документи, які необхідно надати співробітникам компанії для отримання правової допомоги

При зверненні до наших фахівців з метою проведення попередньої консультації і аналізу ситуації з правової точки зору, клієнту необхідно надати:

 1. Документ, що засвідчує особу (паспорт) та ідентифікаційний код (ІПН).
 2. Технічну документацію на гараж (технічний паспорт будівлі).
 3. Правовстановлюючий документ на земельну ділянку.
 4. Дозвіл на встановлення гаража (довідку, видану місцевими органами влади).
 5. Якщо гараж знаходиться в ГКС – документ, що підтверджує членство у кооперативі (виписку, довідку) з відміткою про сплату членських внесків.
 6. Копію акту на земельну ділянку, передану ГСК у користування.

При відсутності вказаних документів наші фахівці допоможуть в їх отриманні. Крім зазначеної інформації, клієнт може надати будь-яку наявну документацію, яка стосується даної проблеми.

Приватизація гаража через юридичну компанію

Порядок співпраці з фірмою передбачає звернення клієнта до офісу компанії для отримання попередньої консультації: як приватизувати гараж, як оформити гараж, які документи необхідні для приватизації гаража, скільки коштує оформити гараж у власність. Після отримання зазначених документів юристи проведуть їх ретельний аналіз.

В рамках послуги клієнт має можливість укласти договір і оформити довіреність на юриста компанії, який:

 • допоможе зібрати документи для оформлення гаража у власність;
 • представить інтереси клієнта в органах місцевої адміністрації;
 • здійснить приватизацію гаража в гаражному кооперативі;
 • оформить гараж у власність через судові інстанції.

Звернення до фахівців нашої компанії заощадить час і кошти клієнта. Ми допоможемо оформити навіть проблемну нерухомість на будь-якій стадії процесу приватизації.