Документи для реєстрації ТОВ

Ви вирішили відкрити підприємство, проте сумніваєтеся у достатності юридичних знань, необхідних для здійснення процедури? У цій статті розглянемо наступні питання: які інстанції слід відвідати, який перелік документів потрібно підготувати, щоб реєстрація ТОВ у Києві пройшла успішно, згідно із законодавством.

При бажанні ви можете звернутися до юриста: у встановлені терміни він зареєструє підприємство і виконає необхідні дії для початку функціонування ТОВ. Вирішивши самостійно займатися процедурою, пропонуємо ознайомитися з покроковою інструкцією про те, які документи потрібні для відкриття ТОВ в Україні.

Документи для відкриття тов, україна: тонкощі процедури, секрети успішної реєстрації

Для початку вам слід ознайомитися з деякими правовими основами. ТОВ – товариство, організоване одним або кількома особами, які несуть матеріальну та юридичну відповідальність. Діяльність такого підприємства здійснюється на підставі затвердженого статуту, ЦКУ, ГКУ, законів, підзаконних нормативних актів України.

Перед тим, як збирати документи для реєстрації ТОВ в Україні, необхідно:

 • придумати оригінальну (унікальну) назву товариства;
 • визначитися з розміром статутного капіталу, який формується протягом року з дня державної реєстрації (законодавчо не встановлено мінімальний розмір капіталу, як це було раніше);
 • підготувати установчий документ, на підставі якого буде існувати підприємство, – статут (із зазначенням виду, найменування товариства, цілей, місцезнаходження, складу засновників, порядку формування та розподілу статутного, резервного фонду, прибутку, збитків, пр.);
 • обрати керівника;
 • визначити адресу юридичної особи (можете орендувати приміщення і зареєструвати його адресу в якості офіційної або вказати свою адресу реєстрації);
 • визначитися з конкретними видами діяльності, якими будете займатися, – за КВЕД (законодавчо немає обмежень до їх кількості);
 • вибрати оптимальну систему оподаткування.

Коли даний список документів для реєстрації ТОВ підготовлений, ви можете перейти до наступного кроку – збору документів для відкриття ТОВ.

Для економії часу ми детально розповімо, куди слід звертатися, а також які довідки необхідно надавати.

Які потрібні документи для відкриття тов: інструкція

Звернення до державного реєстратора (особисто, поштою, а також цим питанням може займатися офіційний представник майбутнього ТОВ, уповноважений довіреністю).

Підготуйте необхідні документи для реєстрації ТОВ:

 1. Нотаріально завірений статут (2 шт.);
 2. Протокол зібрання;
 3. Реєстраційну картку (форма №1).

Основні нововведення – необхідність у наданні інформації про кінцевого бенефіціара, можливість реєстрації платником ПДВ.

Представнику ТОВ не потрібно самостійно передавати дані про реєстрацію до ПФУ, податкових органів та органів статистики. Відповідно до Закону України №755 від 15.05.2003р., держреєстратор може не тільки повністю зареєструвати ТОВ, але і проінформувати про це необхідні інстанції.

Після проведення реєстрації ТОВ, отримання держреєстратором відповідних даних від державних структур ви отримаєте примірник оригіналу статутного документу і виписку з ЄДРПОУ.

Із документів для реєстрації ТОВ в Україні у податкових органах (якщо раніше не надавалися держреєстратору) буде потрібна тільки заява про реєстрацію платника ПДВ або єдиного податку.

Наступним етапом є відкриття рахунку.

До банківської установи потрібно надати:

 • паспорт, ІПН;
 • заяву для відкриття поточного рахунку;
 • статут і виписку з Єдиного державного реєстру;
 • банківські картки (оформлюються у нотаріуса перед походом до банку).

Коли держреєстратор може відмовити у реєстрації?

Найпоширенішими випадками є:

 1. Зазначення неправдивих даних у реєстраційній картці (не відповідають дійсності).
 2. У статуті організації, яку реєструють, допущені помилки.
 3. Наявність будь-яких обмежень щодо учасників ТОВ.

Як бачите, документів для відкриття ТОВ потрібно небагато. Радимо збирати документи для реєстрації ТОВ в Україні згідно із зазначеним в інструкції порядком.