Скільки коштує ліквідувати фірму без боргів

Положеннями ЦКУ передбачена процедура ліквідації підприємства в Україні, незалежно від наявності боргових зобов'язань перед контрагентами. У статті розглянемо поетапно, як закрити фірму без боргів, і скільки коштує закрити компанію самостійно.

Визнання відсутності за підприємством будь-яких боргів відбувається після фактичного складання кінцевого ліквідаційного балансу. Також, в ході камеральної перевірки ДПІ не повинно бути арифметичних помилок у податковій звітності. У разі виявлення помилок, які призвели до недоплати коштів до держбюджету, потрібно сплатити штраф і пеню.

Закриття компанії без боргів здійснюється тільки:

  • при відсутності зобов'язань перед третіми особами;
  • при можливості задовольнити фінансові вимоги кредиторів за рахунок активів.

Ліквідувати фірму можна самостійно, слідуючи нижче наведеній інструкції, або звернутися до юридичної компанії за допомогою.

Популярні шляхи ліквідації фірми

Законодавчо передбачено 2 варіанти ліквідації ТОВ без боргів, без передачі корпоративних прав правонаступникам:

  1. За рішенням засновників (добровільне закриття фірми).
  2. На підставі судової постанови (примусове закриття підприємства).

Не менш популярною вважається процедура експрес ліквідації ТОВ: здійснюється шляхом зміни складу засновників, керівника, головного бухгалтера, юридичної адреси підприємства. Даний метод має на увазі продаж корпоративних прав новому засновнику. Для цього необхідно:

  1. Підготувати нову редакцію статуту, протокол зборів, акт (завіряються нотаріально).
  2. Підготувати зразок договору купівлі-продажу, підписати його.
  3. Звернутись до держреєстратора для внесення змін до ЄДР.

Після проведення реєстраційних дій компанія вважається ліквідованою шляхом продажу новому власнику. З цього моменту попередні засновники не несуть фінансові зобов'язання перед третіми особами.

Розглянемо найбільш популярний спосіб закрити фірму без боргів без порушення законодавчих норм.

Етапи закриття компанії

Аналіз діяльності і фінансово-господарський стан підприємства.

Юрособа зобов'язана перевірити розміри дебіторської, кредиторської заборгованості, оцінити активи для можливості повністю погасити борги перед державними органами та контрагентами. При прийнятті рішення ліквідувати організацію, потрібно зупинити виробничий цикл. Також потрібно підрахувати кількість працевлаштованих осіб, в т. ч., тих які знаходяться в декретній відпустці, мобілізованих, оцінити стан розрахунків з робітниками по зарплаті.

Проведення зборів засновників на підставі рішення про ліквідацію.

Українським законодавством визначено порядок ліквідації ТОВ без боргів: рішення повинно підтримати не менш ніж 3/4 учасників товариства. Процедуру необхідно в обов'язковому порядку документально оформити. В протокол вноситься інформація і дані про голову та членів комісії - ПІБ, ІПН, ін., Порядок і строки припинення діяльності підприємства.

Ліквідаційна комісія займається подачею документації держреєстратору, приймає рішення про розміри, терміни повернення кредиторської заборгованості.

Державний реєстратор, після отримання відповідних документів про припинення діяльності юрособи, протягом доби приймає рішення - ліквідувати компанію або відмовити в проведенні процедури. При позитивному рішенні уповноважена особа вносить необхідну інформацію в ЄДР.

Розрахунки з працівниками, постачальниками, по обов'язкових податків і зборів, іншими контрагентами.

Після оприлюднення інформації протягом 2-х-6-ти місяців кредитори вправі пред'явити фінансові претензії до ліквідованої фірмі. Боржник зобов'язаний протягом 30 днів з моменту їх отримання розглянути і прийняти рішення. При нестачі грошей частину суми погашають із засобів від проданих активів компанії. Решту суми ділять між власниками фірми відповідно до часток у статутному капіталі.

Згідно з трудовим законодавством, при закритті фірми необхідно завчасно попередити співробітників про майбутнє звільнення. При цьому слід виплатити їм розрахункові, відпускні в повному обсязі.

Перед тим як ліквідувати організацію, необхідно погасити всю заборгованість перед бюджетом. При виявленні помилок в розрахунках по податках, в ході податкової перевірки, і нарахуванні ДПС штрафних санкцій, закриття підприємства буде здійснено тільки після погашення таких боргів.

Після повного виконання зобов'язань процедура ліквідації ТОВ передбачає складання комісією ліквідаційного балансу.

Закриття банківських рахунків.

Одночасно з ліквідацією ТОВ без боргів відбувається наступна дія - закриття поточних рахунків в банківських установах. Після закриття ліквідаційного рахунку, потрібно взяти підтверджуючу довідку.

Заключний етап

Процедуру закриття фірми вважають завершеною після здачі документів до архіву на зберігання, отримання відповідної довідки та подачі її держреєстратору для проведення остаточних ліквідаційних заходів.

Вартість ліквідації ТОВ через юридичну фірму

При відсутності часу розбиратися з самостійним закриттям фірми, можете звернутися в нашу компанію за допомогою. Ціна послуги щодо закриття фірми без боргів в Києві залежить від специфіки бізнесу, бажаних термінів ліквідації, наявності фінансових зобов'язань перед держорганами і партнерами. Ви можете особисто дізнатися в офісі або у консультанта в телефонному режимі, скільки коштує ліквідувати фірму без боргів.

Після отримання детальної інформації про ваше підприємство та умови припинення його діяльності, юристи проінформують, як ліквідувати ТОВ без боргів максимально швидко і скільки коштує закрити фірму в даному випадку.

З нами закриття фірми пройде успішно і в найбільш стислі терміни.