Отримання довідки про несудимість

У статті розглянемо актуальне питання – як отримати довідку про несудимість, і для яких цілей необхідно її отримувати. Отримання даного документу є популярною процедурою в Україні. Його видачу здійснює єдиний державний заклад – Міністерство внутрішніх справ України.

Існує безліч ситуацій, коли вам може знадобитися довідка. Наприклад, одна з вимог відділу кадрів при працевлаштуванні нового співробітника – надати таку довідку. Також її вимагають працівники дипломатичних відомств при оформленні віз.

Довідка про несудимість – порядок отримання

Щоб отримати довідку про відсутність судимості, вам необхідно звернутися до компетентного територіального підрозділу Міністерства внутрішніх справ і заповнити бланк встановленого зразку.

Отримання довідки про відсутність судимості в більшості випадків пов'язане з простоєм у довгих чергах. Це невід'ємний атрибут процедури, що демонструє ступінь затребуваності даного документу.

Серед випадків, коли цей документ може знадобитися, можна виділити наступні:

  • отримання ліцензії для візи, посольства, участі у тендері;
  • допуск до деяких видів трудової діяльності;
  • оформлення опікунства та піклування, інше.

Будь-яка повнолітня особа може отримати довідку про несудимість відносно себе. Особі необхідно заповнити анкету зі стандартними питаннями, вказавши прізвище, ім'я та по батькові, паспортні дані, місце проживання.

Законом відводитися стандартний термін, протягом якого оформлюється і обробляється заявка на видачу даного документу. Отримати довідку про несудимість ви можете після закінчення 5-ти днів з моменту розміщення заявки.

Однак трапляються ситуації, коли вільного часу замало, а документ потрібен терміново. У цих випадках отримання довідки про несудимість можна доручити юристам нашої юридичної компанії. Нам відомі всі нюанси отримання довідки, яка може бути оформлена і видана у більш стислі терміни.

Наші послуги відрізняються не тільки оперативністю виготовлення документів: вам не потрібно буде простоювати у довгих чергах в інформаційному центрі Міністерства внутрішніх справ. При отриманні довідки про несудимість від вас знадобиться тільки копія паспорту та інформація про мету оформлення документу.

Довідка про відсутність судимості може бути отримана і особою, яка проживає або тимчасово перебуває за межами території України. Вам не потрібно буде приїжджати особисто до Києва, щоб отримати документ. Ви можете звернутися до наших юристів, які на підставі копії вашого паспорту здійснять необхідні заходи для отримання довідки.

У ряді випадків інформаційний центр має право відмовити заявнику у видачі документу. Наприклад, якщо ви неправильно заповнили анкету, надали неповні дані або допустили помилки.

Скільки виготовляється довідка про несудимість

Спочатку встановлюється стандартний термін видачі – 5 днів. Залежно від терміновості отримання довідки, встановлюється державний тариф на оформлення. Ви можете виготовити документ в нашій компанії протягом 1-го дня.

Терміни дії документу

Термін придатності довідки про несудимість не зазначається у даному документі. Він може відрізнятися і залежить від місця вимоги. Однак при подачі до дипломатичних представництв Канади та країн ЄС термін дії документу становить 3 місяці.

Ознайомившись з етапами і процесом оформлення довідки, в подальшому ви не будете задаватися питанням, де взяти довідку про несудимість. За бажанням ви завжди можете звернутися до нашої компанії по допомогу.